BJGmeteo

Sakkozó Magyarok Világtalálkozója
Írta: Nagy Noémi
2010. szeptember 04. szombat, 09:01

2010. augusztus 17-26-ig került megrendezésre Lakiteleken a Sakkozó Magyarok XV. Világtalálkozója. A versenyre Szerbiából, Romániából, Szlovákiából és Magyarországról érkeztek a játékosok. Naponta 2x 1,5 órás hosszú partiban mérték össze tudásukat az ifi és felnőtt csoportban.
Én az előbbiben indultam és 20 induló közül a 6. helyen végeztem 4,5 ponttal a 7 fordulóból. Már 4. alkalommal vettem részt ezen a megmérettetésen és minden évben kupával jöttem haza, most sem volt ez másképp, mivel a lányok között az 1. helyet szereztem meg.

Egy arcmasszírozó készüléket is nyertem. A szabadnapon az ifiknek rendeztek egy 15 perces Rapid sakkversenyt. 14-en indultunk és 3. lettem, ezért érmet kaptam. Az egyik nap tandem csapatverseny is volt, ahová 6 páros nevezett. Horváth Ádám  (10. B) és én az előkelő 2. helyen végeztünk. Nagyon jól telt el ez a 10 nap, remélem máskor is lesz részem ilyen élményben.