BJGmeteo

A sportlövészet
Írta: Biatovszki Mira
2011. május 23. hétfő, 10:36

Tavaly november óta az UTE Sport Egyesület tagja vagyok, heti 2-3 alkalommal járok Budapestre edzeni.
Az edzések egy része fizikai, más része technikai jellegű.
Válogatott kerettagként rendszeresen rész veszek edzőtáborokban is, amelyet általában 3 havonta a Tatai Sportközpontban tartanak. Ezek a  7-12 napos felkészülések legtöbbször versennyel érnek véget. A legfontosabb versenyekre (Eb, VB)  előtt mindig így készülünk, és Héraklész táborokban is részt vettem már.

Az érdeklődők számára szeretném egy kicsit  bemutatni azt a sportágat, amelyben sikeressé váltam.
A teljesség igénye nélkül néhány alapfogalmat és  egy versenyt írok le, remélem az olvasók ezáltal  tájékozottabbá válnak.
A sportlövészetnek puska kategóriában két fajtája van, mindkettőnek van egyéni és csapat versenyszáma.
  1. Nyíltirányzék: amelybe nemzeti versenyszámok tartoznak.Nyílt irányzék céltüskeNyílt irányzék nézőke
  2. Zártirányzék: amelybe nemzeti, nemzetközi és olimpiai versenyszámok tartoznak. Nyílt irányzék nézőke

Én 2006 óta zártirányzékkal lövök,  a légpuska és sportpuska kategóriában.

Az elmúlt év számomra  legérdekesebb versenyének élményeit megosztom a honlap olvasóival.

2010 októberében bejutottunk az Európa Ifjúsági Liga döntőjébe, amit Bolognában rendeztek.
Nagyon tetszett a város, finom olasz ételeket ettünk és kitűnő szállást kaptunk.
Négyen vettünk részt ezen a rangos párbaj-versenyen, három versenyző (Kapás István, Rimovszki Dávid, Biatovszki Mira) és a szövetségi kapitány Kissné Oroszi Edit aki jelenlegi edzőm is.

A párbaj-versenyre a puskásoknál olasz, svéd, horvát, szerb, lengyel, francia, magyar csapatok jutottak be.

Első nap:
edzés, ruha és fegyver kontroll volt.

Második nap:
G1 csoportban: olasz, francia, szerb csapat lőtt párbaj-versenyt
G2 csoportban: lengyel, horvát, svéd és a magyar csapat.

Fél tizenegykor a lengyelek ellen csatáztunk, 24 pontból 16:8-ra megvertük a lengyeleket.

Még aznap délután fél kettőkor játszottunk a horvátokkal is, ha nehezen is, de 14:10-re megvertük őket is.

Fél ötkor a svédekkel versenyeztünk, velük szemben könnyű győzelem volt számunkra: 18:6-ra nyertünk!

A G1-es csoportban az olaszok lettek az elsők, a G2-es csoportban meg mi, magyarok.

Harmadik nap:
Az olaszokkal vért izzadva, izgulva csatáztunk az első helyért.
Tizedelve lehetett 2 pontot vinni vagy egál, ami 1-1 pontot jelent. Összesítve lett az olaszoknak 54 pontja, magyaroknak 66 pontja.

Ezzel fölényesen megnyertük az ESC Youth League Finals, vagyis az Európai Ifjúság Liga legfontosabb döntőjét.
Aranyéremmel és vándorkupával, valamint csapatkupával tértünk haza.