BJGmeteo

Sakkversenyek - első kézből
Írta: Nagy Noémi 10.A
2011. június 30. csütörtök, 17:36

2011. május 27-29 között Debrecenben rendezték meg az Egyéni Sakk Diákolimpia Országos döntőjét. Az 1994-95-ös korcsoportban 22-en indultunk. A versenyt 8 fordulós svájci rendszerben bonyolították le. A megyebajnokok 2x fél órás, ún. rapid partikban mérték össze tudásukat. Szombaton hat, vasárnap 2 fordulóra került sor. A verseny eredménye számomra: 3 győzelem, 2 remi és 3 vereség. Ezzel holtversenyes 7., Bucholz alapján 14. lettem, fél ponttal lemaradva a 6. helytől. A fél pont több partimban is benne volt, de sajnos a kellő időben rosszul reagáltam. Nem könnyű 6 egymás utáni partiban minden percben topon lenni.
Ennek ellenére az edzőim és én is meg vagyunk elégedve a teljesítményemmel.
 A képen éppen Zakariás Fannival sakkozom (megnyertem).

Az idén a 2. országos versenyem Szombathelyen volt, ahol 2011. június 10-12-ig rendezték meg a nyílt korcsoportos egyéni rapid sakkbajnokságot. Mikor megláttam a 15-16 éves korosztály nevezőit, megfogalmazódott bennem a kérdés: Mit keresek én itt? A 8 induló mindegyike FIDE-értékszámmal rendelkezik, tehát nem "kispályások". Én, a magam 1547 pontjával a 7. helyen voltam rangsorolva, 15 ÉLŐ-vel megelőzve a 8.-at és 110-zel lemaradva az előttem lévőtől. Az 1. helyen rangsorolt versenyző 2124-es ÉLŐ pontszámmal FIDE mester. A játékot 7 fordulós körmérkőzés formában bonyolították le, mindenki játszott mindenkivel. A versenyt 4 remivel és 3 verseséggel zártam, ezzel sikerült elérni az okleveles 6. helyet. Tárgyjutalmat is kaptam, egy sakk-könyvet, melynek címe: Végjátékiskola. Ezt pont nekem találták ki, ugyanis a mérkőzéseim nagy részét végjátékban bukom el. Mint ahogy itt is a 3-ból kettőt döntetlen állásból nulláztam le az utolsó 3 percben. Ráadásul az egyiket a FIDE mester Bogi ellen játszottam! A körülöttem álló edzők szerint ez volt életem partija!

A díjazásnál ott álltunk a dobogó mellett ( az első 3 helyezett a dobogón), és nagy öröm volt hallani a We are the champions című számot, mert ez most nekem is szólt...
Sikerélmény számomra, hogy a 4. fordulóban a bronzérmes, 2020-as értékszámmal rendelkező játékossal hosszú, kemény partiban remiztem. Jól esett az is, amikor a második helyezett, akitől ugyan az utolsó percben kikaptam, gratulált. Az edzője és az édesanyja is megdicsért, milyen jól játszottam. Összeségében jól sikerült a hétvégi verseny, mert azt csináltam, amit igazán szeretek...