Köszönjük!


BJGmeteo

November 14-e a MAGYAR NYELV napja
Írta: Újváriné Vanó Csilla   
2011. november 14. hétfő, 21:14

November 14-e a magyar nyelv napja, ehhez kapcsolódóan a Batsányi János Gimnáziumban az anyanyelv jelentőségéről való gondolkodás előtérbe került az elmúlt napokban. Az egyik szaktantermünket korábban Kazinczy Ferencről neveztük el. A teremben a névadóról szóló kiállítás anyagát most kiegészítettük, Kazinczy nyelvművelő tevékenységét állítottuk a középpontba. A kiállítás alakítása kapcsán a tanulók megfogalmazhatták viszonyukat a magyar nyelvhez, elmélkedhettek a nyelvápolás fontosságáról.

 

 

A könyvtárban kialakított olvasósarok választékát is ehhez a témához igazítottuk. Az Édes Anyanyelvünk folyóirat korábbi számait is elhelyeztük az aktuális folyóiratok mellé, hogy a diákok kezükbe vegyék azokat. Tanulóink folyamatosan szerepeltek/szerepelnek olyan versenyeken, amelyek szintén a nyelvhasználathoz kapcsolódnak. Örömmel számolhatunk be róla, hogy iskolánk egyik nyolcadikos csapata november 11-én a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen a Csongrád és Bács-Kiskun megyei csapatok közül a gimnáziumi kategóriában 14. lett, a másik csapatunk az első hat helyezett között van. Több tanuló készül jelenleg is szavalóversenyre. Az anyanyelv lehetőségeit ifjú íróként, költőként is próbálgathatják tanulóink az évente megrendezésre kerülő vers- és novellaíró versenyeken.

 

 


eXTReMe Tracker