Köszönjük!


BJGmeteo

Műveltségi vetélkedő az érettségi előtt álló középiskolások számára
Írta: Erős Dorina 12.c   
2012. január 15. vasárnap, 18:51

Érettségi előtt álló középiskolások körében hirdette meg a szakmai műveltségi vetélkedőt a Kodolányi János Főiskola Orosházi Intézete 2011. év végén. Iskolánkból négy végzős diák jelentkezett a 12.C osztályból (Halál Noémi, László Dóra, Pető Gyöngyi és én, Erős Dorina). Az írásbeli feladatokat november 18-án írtuk a többi versenyzővel, akik Békés és Csongrád megyéből érkeztek. Ebben a fordulóban főként Orosházáról kérdeztek minket. Örömmel vettük a hírt osztálytársaimmal, hogy ketten is továbbjutottunk. December 9-én 9 órakor a főiskola orosházi intézetében került megrendezésre a döntő, ahová 71 versenyzőből 8-an jutottunk tovább. Szóban számot adtunk a tudomány, a művészet, a sport és a látnivalók terén szerzett tudásunkról. A feladatok között szerepelt szituációs játék az általános műveltség területeivel kapcsolatosan és fény derült konstruktív feladatmegoldó készségeinkre is. Nagy izgalommal vártam az eredményhirdetést, ahol kiderült, hogy az első helyezést én szereztem meg. Nyereményem oklevél és 20 000 Ft készpénz volt. Remélem, jövőre hasonló sikerrel képviselik a végzős diákok iskolánkat.  

 

 


eXTReMe Tracker