Köszönjük!


BJGmeteo

Irodalmi nap a Batsányiban
Írta: Postáné Pető Györgyi   
2012. április 20. péntek, 21:19

Április 11. a költészet napja. Ez a jeles esemény minden évben csendben elment mellettünk. Az idei tanévben azonban a magyar munkaközösség  másként szeretett volna megemlékezni erről a napról. Örkény István születésének 100. évfordulójával egybekötve a Brodway teremben kiállítást rendeztünk be József Attila és Örkény István életéből felvillantva képeket. Elsősorban a 12. évfolyamot célozta meg a rendezvény, hiszen tananyagban ez a korosztály találkozik ezen személyiségekkel. A nap indításaként  „Azt meséld el Pista” címmel Örkényről tekinthettek meg rövid portréfilmet a diákok, majd az évfordulóra összeállított „Egypercesek- színpadon” ősbemutatóját láthatták. Ez utóbbit iskolánk 12.B osztályos diákjai készítették Posta István tanár úr segédletével. A vetítést követően a MásKÉP zenekar megzenésített József Attila verseivel rendhagyó irodalmi órát tartott. Nagy érdeklődés kísérte a mai kortárs irodalom egyik meghatározó egyéniségének bemutatkozását is: Grecsó Krisztián szó szerint hazatért, hiszen iskolánk egyik növendéke volt egykoron.

A nap zárásaként sor került a már hagyománnyá vált vers- és novellapályázat díjainak kiosztására is. Reméljük a nap elérte célját, s ebben az irodalom nélküli világban sikerült újra észrevenni, hogy milyen fontos az olvasás.

 

 

 

 


eXTReMe Tracker